Dekoracje ślubne w stylu glamour – 5 pomysłów

Styl glamour to synonim bogactwa, elegancji i dobrego smaku. Styl ten wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych z lat 30-tych ubiegłego wieku, kiedy to społeczeństwo zmęczone szarością wieloletniego kryzysu, uciekało w stronę blasku i przepychu. Decydując się na ślub w tym właśnie stylu trzeba jednak bardzo uważać.

Wybierając stroje i elementy wystroju pełne złoceń, kryształków i błysków łatwo przesadzić i zamienić olśniewającą elegancję w plastikowy kicz.

Jakie dekoracje w stylu glamour wybrać, aby zachwycić gości i spełnić marzenia o ślubie jak z bajki? Przygotowałam dla Ciebie 5 inspiracji, dzięki którym wybierzesz te dekoracje w stylu glamour, które najbardziej pasują do Ciebie!

1. Biel, złoto i srebro

Dominujące kolory tego stylu to wspomniane już biel, złoto i srebro. Biel stanowi tło, uspokaja całość dekoracji. Srebro lub złoto wprowadzają element błysku, bogactwa i przepychu. Każdy z tych duetów można z powodzeniem uzupełnić kolorem dodatkowym. W dekoracjach w stylu glamour świetnie sprawdzi się róż czy fiolet, ale może to być również szalenie modna w tym roku butelkowa zieleń i klasyczny granat.

2. Kryształki lub perełki

Ogromną rolę w dekoracjach w stylu glamour grają detale. Warto jednak dobrze je przemyśleć i postawić na jeden rodzaj dodatku. W tej roli świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju kryształki lub perełki zdobiące kompozycje kwiatowe, świece czy elementy ubioru pary młodej. Dodadzą one całości wystroju niebanalnego szyku i wytworności.

dekoracja z kryszałkami - styl glamour

3.  Cekinowe obrusy

Srebrne, złote lub w kolorze przewodnim wesela. Cekinowe obrusy idealnie wpisują się w dekoracje w stylu glamour. Tworzą wrażenie bogactwa i przepychu, a do tego pięknie mienią się w blasku świateł. Pamiętaj jednak, że cekinowe obrusy same w sobie są bardzo bogatym elementem dekoracyjnym, dlatego pozostałe elementy wystroju powinny być już bardziej stonowane.

4. Kandelabry

Wysokie kandelabry ze strzelistymi świecami w kolorze przewodnim wesela, ozdobione klasycznymi kompozycjami kwiatowymi to wymarzone dekoracja stołów w stylu glamour. Tworzą elegancką, magiczną aurę i pięknie prezentują się na zdjęciach. Dzięki nim każda sala staje się bardziej wytworna i pełna blasku.

kandelabry glamour

5. Klasyczne kwiaty

Wybierając kwiaty do wystroju warto postawić na klasykę, taką jak róże, eustomy, hortensje, storczyki czy lilie. kwiaty te idealnie wpisują się w elegancki i pełen przepychu klimat stylu glamour.

dekoracje w stylu glamour - kwiaty