Najpiękniejsze kwiaty na ślub

Kompozycja kwiatowa na stole

Kwiaty to to jeden z obowiązkowych elementów dekoracji ślubu i wesela. Pojawiają się zarówno w bukiecie Panny Młodej, jak również w elementach dekoracji sali i kościoła. Dzięki nim uroczystość nabiera odpowiedniej oprawy. Tak więc nawet jeśli na co dzień nie jesteś miłośniczką kwiatów, tego jednego dnia niech zagoszczą na stołach i w dekoracjach. Wybrałam dla Ciebie 7 najpiękniejszych kwiatów na ślub, dzięki którym Twój wymarzony dzień będzie jeszcze piękniejszy.

Róża

Nie bez powodu nazywana królową kwiatów. Pięknie prezentuje się zarówno samotnie, jak i w otoczeniu innych kwiatów. W przypadku róż możemy wybierać w ogromnej gamie odmian i kolorów, co pozwala stworzyć niesamowite kompozycje. Ogromną zaletą róż jest ich dostępność – niezależnie o jakiej porze roku planujesz ślub z różami nie będzie problemu.

Tort naked ozdobiony różami. Najpiękniejsze kwiaty na ślub - bukier z zielonych liści i białych róż 

Hortensja

Niezwykle efektowny kwiat. Jeśli chcesz wywołać wśród swoich gości efekt wow postaw na hortensję 🙂 W aranżacjach ślubnych najczęściej pojawia się hortensja w kolorze niebieskim, ale występuję też w kolorze różowym, białym,kremowym, zielonym czy fioletowym. Kwiat ten może występować jedynie w otoczeniu zieleni lub w sąsiedztwie z innymi kwiatami. Kwiaty hortensji są bardzo wrażliwe na brak wody, dlatego aby dobrze wyglądały w kompozycjach i bukiecie ślubnym konieczne jest wykonanie zabiegu zaparzaniu lub użycie profesjonalnych odżywek do kwiatów. W Polsce hortensja występuje od czerwca do września. Jedyną jej wadą jest dość wysoka cena.

Najpiękniejsze kwiaty na ślub - bukiet różowej i kremowej hortensji na tle nieba.

Najpiękniejsze kwiaty na ślub - bukiet ślubny z róż i orchidei.

Najpiękniejsze kwiaty na ślub - bukiet białej hortensji na stole.

Orchidea/storczyk

Jeśli szukasz odrobiny egzotyki lub organizujesz ślub zimą storczyk będzie świetnym rozwiązaniem. Kwiaty te dostępne są w hurtowniach przez cały rok. Szczególnie polecam storczyki cymbidium, które w kompozycjach kwiatowych wyglądają oszałamiająco i jeśli posiadają dostęp do wody są niezwykle trwałe. Storczyki można oczywiście łączyć z innymi kwiatami, ale prawdę mówiąc najbardziej elegancko i efektownie prezentują się same np. umieszczone w szklanych tubach lub kulach z mchu lub w otoczeniu zieleni i świec.

Gipsówka

Dla wielu gipsówka to ślubny must have 🙂 Ten uroczy biały kwiat rzeczywiście jest niezwykle często wykorzystywany w ślubnych kompozycjach kwiatowych. Ale nie ma się czemu dziwić gipsówka dodaje kompozycjom lekkości i uroczej eteryczności. Rewelacyjnie sprawdza się zarówno w aranżacjach w stylu glamour jak i boho czy rustykalnych. Jako element kompozycji wielokwiatowych gipsówka zapełnia puste przestrzennie i czyni kompozycje bardziej bogatą, ale i lekką. Świetnie też sprawdza się w dekoracjach zimowych czy rustykalnych, gdzie gra pierwsze skrzypce i jest kwiatem dominującym. Rewelacyjnie sprawdzi się jako ozdoba włosów, gdy bardzo dobrze znosi brak wody. Nie ma tez problemu z dostępnością na giełdach. Latem i wiosną mamy gipsówkę polską – tańszą, a zimą i jesienią holenderską – niestety droższą.

Najpiękniejsze kwiaty na ślub - gipsówka wpleciona w warkocz. Najpiękniejsze kwiaty na ślub - bukiet z róż i gipsówki.

Kalia

Zdecydowanie najbardziej elegancki kwiat w poniższym zestawieniu. Najlepiej prezentuje się w bukietach bez sąsiedztwa innych kwiatów, choć można spotkać kalie również w kompozycjach wielokwiatowych. Ogromną zaletą kalii jest fakt, że występują one w wielu, czasem niezwykle oryginalnych, kolorach. W zasadzie nie powinno być również problemu z dostępnością, niezależnie od pory roku.

Najpiękniejsze kwiaty na ślub - uży bukiet z kalii i białych kwiatów.

Wybierając kwiaty na swój ślub weź pod uwagę porę roku, budżet, swoje własne upodobania oraz styl i motyw przewodni wesela. Pamiętaj, że każdy z kwiatów ma swój własny styl i wyraz. Warto dobrze wykorzystać te atuty, aby oprawa Twojego wielkiego dnia była niezapomniana.